Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

субота, 30 березня 2013 р.

Вивчаємо тему " Гідросфера. Річки"

     Що таке річка. Звісно ж, річку – малу чи велику – бачив кожний. Невеликі річки називаються струмками. Кожна річка, кожний струмок мають витік – місце, звідки вони починаються. Витоком може бути джерело, болото, озеро і навіть льодовик, край якого розтає. Так, Дніпро починається з болота на Валдайській височині в Росії. Ангара витікає з озера Байкал. Терек бере початок у льодовиках Кавказу. Місце, де річка закінчується, тобто впадає в іншу річку, озеро, море або океан, називається гирломВідстань між витоком і гирлом становить довжину річки. Найдовшою річкою світу є Ніл(6 671 км), Європи – Волга (3 530 км), України – Дніпро (2 201 км). Найбільші річки світу впадають в океан або море. Так,Ніл впадає в Середземне море, Амазонка – в Атлантичний океан.
Живлення та режим річок


Річка. Річкова система.Презентація "Річки"Амазонка - найглибша та найповноводніша річка світу.

       Амазо́нка — ріка в Південній Америцідруга за довжиною (6592 км) і найповноводніша ріка нашої планети. Її основні витоки,Мараньйон і Укаялі беруть початок у Перуанських Ан­дах і об'єднуються в один потік довжиною 4 тисячі км, що тече на схід черезБразилію. Система має близько 48 280 км навігаційних шляхів, басейн ріки становить 7 мільйонів км², близько половини загальної площі Південної Америки. Впадає в Атлантичний океан у районі екватора, створюючи у гирлі острів Маражо.
      Її дельта має ширину 80 км, через яку проходить така величезна кількість води, що на відстані 64 км від берега вода на поверхні океану залишається прісною. У басейні Амазонки 5 мільйонів км² займають тропічні ліси, у яких зустрічаються 30% усіх відомих видів тварин і рослин. Це найвологіша область Землі; середній рівень опадів — 2540 мм у рік. Незалежні дослідження показали, що з 1985 року відбувається інтенсивна вирубка лісів (12% проти 0,6% у 1975 році), що може порушити екологічну систему регіону.


Відео

                               Ніл - найдовша річка світу.
       Ніл (араб. النيل an-nīl, в Єгипті називається Ель-Бахр; лат. Nilus)  На ділянці між Асуаном і Каїром Ніл тече через западину у вапняковому плато.
        Ширина долини змінюється від 1-3 км на півдні до 20-25 км на півночі. Нижче Каїру річище розширюється і переходить у багаторукавну дельту площею приблизно 24 тис. км².
        Щорічні розливи Нілу, які супроводжувалися відкладенням на заплаві великої кількості родючого мулу, сприяли ранньому розвитку землеробства. Внаслідок того, що велика кількість мулу осідає на дні та берегах річки, поверхня долини Нілу має нахил від річки, а не до неї. Береги на 1-2 метри вищі за середній рівень долини. Тому під час розливів Ніл заливав своїми водами всю рівнину.
            У Хартумі, столиці Судану, з'єднуються два могутні потоки — Білий Ніл і Блакитний Ніл, які формують річку, що багато тисячоліть тому стала колискою великої цивілізації фараонів.


Відео


Каньо Кристалес - найкрасивіша річка в світі

           Мало того, що це найкрасивіша річка світу, вода в ній настільки чиста, що видно дно навіть на достатній глибині, а все через унікальне розташування та структуру русла.
        Ця річка бере початок на півдні гірської системи Макарена в Колумбії і тече на схід, там впадає в річку Гуайаберо. Місцеві жителі називають це природне чудо Ріка п'яти кольорів, по-іспанськи назва річки звучить Каньо Кристалес (Caño Cristales), що в перекладі означає Кришталева ріка.

Найкрасивіша річка в світі
      Такі кольори річка має завдяки багаточисленним водоростям. Русло Каньо Кристалес у різні пори року стає жовтим, голубим, зеленим, чорним та червоним. Залежно від пори року, кольори річки будуть насиченішими чи тьмянішими.
      Macarenia Clavijera - рослини, що ростуть у річці, влітку висушуються сонцем. Тоді найкрасивіша річка у світі стає насичено червоною. Інші водорості також буяють кольорами.
       Відбувається це переважно в спекотну погоду, тому туристи можуть відвідати Кришталеву річку з червня по листопад.

Найкрасивіша річка в світі
           Недавні дослідження, що проводилися тут науковцями, показали, що найкрасивіша річка у світі недарма називається Кришталевою. Вода в ній настільки чиста, що є практично дистильованою.
           Проте для пиття вона не годиться. Оскільки Кришталева річка не має солей та мінералів.  А також ви не побачити в Каньо Кристалес ніякої живності, крім зовсім маленьких рибок.
           Річ у тім, що дно річки не має намулу чи піску, відповідно інші рослини, якими могли б харчуватися риби, відсутні.

Відео

Пропоную вам розгадати кросворд "Гідросфера"!
Немає коментарів:

Дописати коментар