Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

пʼятниця, 1 березня 2013 р.

Вивчаємо тему "ГІДРОСФЕРА"

ГІДРОСФЕРА

      На Землі немає такого місця, де б зовсім не було води. Вся наша планета просякнута й охоплена нею. Найбільше води рідкої. Значно менше твердої (льоду і снігу) та газоподібної (водяної пари). Вся вода, що міститься в земній корі, на її поверхні та в атмосфері, утворює одну із земних оболонок – гідросферу. Її частини – Світовий океан, води суходолу, вода в атмосфері. Найбільша кількість води зосереджена в океанах і морях (96,5 %). Води суходолу це – річки, озера, болота, штучні водойми, льодовики, а також підземні води. В атмосфері містяться водяна пара, краплини води і кристалики льоду. Завдяки тому, що вода легко переходить з одного стану в інший і безперервно переміщується, всі частини гідросфери взаємно зв’язані. Розтікаючись планетою і проникаючи в усі оболонки, вода поєднує їх між собою.
      Вода відіграє вирішальну роль в природі й житті людей. Вона наділена дивовижними властивостями. Багато з них мають велике географічне значення. Про деякі властивості ви вже довідалися: про здатність розчиняти, вимивати і переносити на відстані речовини, руйнувати і створювати нову поверхню, обігрівати і охолоджувати повітря. У Всесвіті немає іншої речовини, яка б могла замінити воду. В результаті вода вимальовує неповторний портрет нашої планети.

ОСНОВНІ ЧАСТИНИ ГІДРОСФЕРИВЕЛИКИЙ ТА МАЛИЙ КРУГООБІГИ ВОДИ В ПРИРОДІСХЕМА КРУГООБІГУ ВОДИ У ПРИРОДІ (анімація)ПРИГОДИ КРАПЛИНИ ВОДИ
ВЕЛИКА ТАЄМНИЦЯ ВОДИСВІТОВИЙ ОКЕАН А ЙОГО ЧАСТИНИ
Тихий океан (флеш-анімація) переглянути

Атлантичний океан (флеш-анімація) переглянути

Індійський океан (флеш-анімація) переглянути

Північний Льодовитий океан (флеш-анімація) переглянути

Моря трьох океанів (тренажер) переглянути


ЦІКАВО ЗНАТИ


Останні досягнення техніки допомогли групі з 47 вчених під керівництвом Ендрю Шепарда з університету британського Лідса точно оцінити швидкість танення льодовиків в полярних «шапках» Землі.
Зменшення льодових покривів Арктики за три десятиліття.                         
          З’ясувалося, що рівень Світового океану підвищився з 1992-го на 11,1 см. Кожен рік він піднімався приблизно на 0,95 мм, що втричі більше показників 20-річної давності. Тоді рівень води піднімався на 0,27 мм в рік. Гренландія втрачає лід найактивніше - у п’ять разів швидше, ніж у 1992-му. У слід за нею йде західна частина Антарктиди. Загалом північна і південна полярні «шапки» Землі втратили близько 1320 і 2940 млрд. тонн льоду.
Довгострокові прогнози міжнародних організацій та інвестбанків вважають, що підвищення рівня води в Світовому океані загрожує затопленням прибережних міст, нестачею продовольства і екстремальними змінами погоди через загальний «підігрів» планети.


Цікаві факти про океани.
Інформаційний портал про Світовий океан
Моря і океани
Планета Земля

Немає коментарів:

Дописати коментар