Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

Чи знаєте ви, що......


      Населення України відноситься до найбільш освіченого. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища, ніж середньоєвропейський рівень. Україна займає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою.

разделитель для текста

Тік-так

Є багато цікавих фактів про годинник. Годинники пройшли довгий шлях еволюції, який напевно ще не закінчився. Ви коли-небудь замислювалися над питанням - чому години йдуть зліва направо, так би мовити,за годинниковою стрілкою? Відповідь проста. Справа в тому, що тінь, яка падає від сонясного годинника, рухається саме зліва направо.
Всі знають, що в одній годині 60 хвилин, в хвилині - 60 секунд, але мало хто знає, що секунда ділиться на 1000 мілісекунд.
Біліьшість з нас чули про башню Біг Бен. Так от, виявляється, що це насправді не назва башні. У башті є великий дзвін, який важить близько 6 тон. От він і зветься Біг Бен.
Найновіший годинник - атомний. За 6 млн. років він помилиться всього на 1 секунду. Оце так точність!
Найдавнішим годинником є годинник, знайдений в Єгипті. Відноситься ця знахідка до 15 століття. 
Ніхто точно не знає, чому рік ділиться на 12 місяців (такий поділ не відповідає ні сонячному, ні місячному календарю). Вважається, що поділ години на 60 хвилин пов'язаний з вавілонською системою числення, в основі якої було не 10, а 60.

Немає коментарів:

Дописати коментар