Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

Новини світу.

Око диявола або Чорнильне озеро.

Одні вважають його дияволовою марою і обходять стороною, інші, навпаки, активно його використовують. У дивного озера безліч назв. Найпопулярніші з них - Око диявола, Чорне озеро або ж Чорнильне озеро
Цей унікальний природний феномен знаходиться в Алжирі неподалік від міста Сіді-Бель-Аббес.В ньому не живуть риби, немає ніяких водних рослин та інших мікроорганізмів, що мешкають у воді. Озеро наповнене справжніми чорнилами, які цілком придатні для письма і вельми небезпечні для здоров'я людини і життя інших живих організмів.
Серед місцевих жителів ходить легенда, що озеро наповнив чорнилом сам диявол. Згідно з переказами, він відвідував це дивне місце для укладання угод з людьми на покупку їх душ. Але одного разу у диявола закінчилися чорнило, якими він підписував контракти і він перетворив воду цього озера в чорнило. Озеро стало вважатися проклятим. Місцеві жителі вірили, що той, хто підійде близько до озера втратить здоров'я або життя, або накличе на себе прокляття.
Правдоподібна ця легенда чи ні, вирішуйте самі, але води цього озера насправді небезпечні для здоров'я. У ньому не може вижити жодна жива істота, а людина перебуваючи довго біля озера піддається ризику отруїтися його випарами.
Що ж це за загадка природи? Насправді чорнило виникають в озері не за велінням диявола, а зовсім з іншої причини. В Чорнильне озеро впадають дві річки. Одна з них активно насичена солями заліза, а води інший містять органічні сполуки торф'яних боліт і приносять їх в озеро.Води обох річок змішуються, виникає якась хімічна реакція, і виникає чорнило.
Не дивлячись ні на що, природа навколо озера неймовірно красива і Чорнильне озеро на загальному тлі виглядає загадково і таємниче.
Це незвичайне диво природи приносить таки свою користь місцевому населенню. Його чорнилом заправляють ручки, які можна зустріти майже у всіх канцелярських магазинах Алжиру і деякі екземпляри попадаються навіть в інших країнах.

Немає коментарів:

Дописати коментар