Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

вівторок, 6 серпня 2013 р.

6 серпня - День дій за заборону ядерної зброї,,,.Міжнародний день «Лікарі світу за мир».

      У цей день 6 серпня 1945 року американська авіація бомбардувала атомними бомбами японські міста Хіросіму та Нагасакі. Вперше в історії людства ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу. Колосальних збитків було завдано довкіллю і здоров'ю громадян. Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією величезні території на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини.
     На сьогоднішній день більшість країн при­пини­ли здій­сню­вати ядерні ви­бухи, про­те ла­бора­торні вип­ро­бову­ван­ня три­ва­ють і на­далі.

6 серпня у багатьох країнах відзначаютьМіжнародний день «Лікарі світу за мир». Ініціатором святкування цього дня вважається організація «Лікарі світу за запобігання ядерної загрози». Щорічно в день, коли сталося бомбардування японського міста Хіросіма, міжнародне співтовариство сумує за загиблими під час цієї трагедії 1945 року.
«Якщо люди завжди будуть думати позитивно, в світі не буде бід, адже вони зазвичай перебувають в негативному стані, незважаючи на те, що це вимагає великих зусиль»
— Лобсанг Рампа
Символічність Міжнародного дня «Лікарі світу за мир» полягає в нагадуванні всьому людству про необхідність запобігання війни на планеті. Міжнародний день «Лікарі світу за мир» відзначають вже понад 60 років. В цей день, 6 серпня, в місті Хіросіма настає хвилина мовчання - о 08.15 годині ранку. Японці щиро сумують, склавши руки на грудях, і вшановують пам'ять загиблих.
«Якщо ви думаєте про мир, ви отримаєте мир»
— Лобсанг Рампа
Міжнародний день «Лікарі світу за мир»Про трагедію 6 серпня 1945 року в Японії знає кожна людина: від малого до великого. Мирне місто Хіросіма постраждало від вибуху скинутої американськими військами атомної бомби під час Другої світової війни. Хіросіма буквально перетворилася на попіл.
Ініціатор святкування Міжнародного дня «Лікарі світу за мир», тобто організація «Лікарі світу за запобігання ядерної загрози», була створена після відділення групи членів від організації «Лікарі без кордонів». Вона діє у 12 країнах світу, включаючи найбільші йзначимі в політичному та економічному сенсі держави.


                 Відео: Атомний удар по Хіросімі. Архівні зйомки


Немає коментарів:

Дописати коментар