Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

пʼятниця, 9 серпня 2013 р.

9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу.

9 серпня — цеМіжнародний день корінних народів світу. Його відзначають із 23 грудня 1994 року. Заснувала Міжнародний день корінних народів світу Генеральна Асамблея ООН, оскільки саме в цей день почала свою роботу група з корінних народів Підкомісії ООН із питань заохочення та захисту прав людини. Перше засідання цієї робочої групи відбулося в 1992 році.
Міжнародний день корінних народів світуМіжнародний день корінних народів світу був вигаданий, щоб віддати належне всім оригінальним культурам світу і подякувати представникам всіх народностей за внесок у розвиток людства.
          Цього дня в усьому світі проводять безліч заходів, мета яких – розповісти про багатство культур корінних народів і особливому внеску, який вони вносять до сім’ї народів світу.
       Також це свято є нагадуванням про ті труднощі, з якими в сучасному світі можуть стикатися представники різних націй. Це і масова бідність, і расова дискримінація, і позбавлення базових прав людини.
       За даними ООН, у світі до корінних народів належать 370 мільйонів осіб у більш ніж 70 країнах, багато хто з яких перебувають на межі зникнення. Суттєвою характеристикою корінних народів є також і те, що вони, незалежно від правового стану, зберігають деякі або всі свої соціальні, економічні, культурні і політичні інститути. Обов'язковою ознакою приналежності до корінних народів є самоусвідомлення самих народів як корінних на цій території.
Завдяки появі такого свята, як Міжнародний день корінних народів світу, міжнародне співтовариство стало частіше звертати увагу на проблеми невеликих народностей. Крім Міжнародного дня корінних народів світу, багато країн іноді відзначають і рік корінних народів світу.

Немає коментарів:

Дописати коментар