Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Вивчаємо тему "РУХ ВОДИ В ОКЕАНІ",географія, 6 клас

гиф анимация,гифки - ПРИКОЛЬНЫЕ анимированные gif (гиф анимация, анимашки),гиф анимация,волна,серфинг

Світовий океан неперервна водна оболонка Землі, що оточує мате­рики й острови. Площа Світового океану становить 361 млн км3, або 71 % земної поверхні. В ньому зосереджено понад 1370 млн км3 води, тобто 96,5% об'єму гідросфери.

Води Світового океану перебувають в постійному русі. Види руху: вітрові хвилі, течії, припливи і відпливи, цунамі.                                                                                                  

ОПОРНО-ЛОГІЧНА СХЕМА "ГІДРОСФЕРА"


ПРЕЗЕНТАЦІЯ "РУХ ВОДИ В СВІТОВОМУ ОКЕАНІ"


Вітрові хвилі — коливальні рухи водної поверхні. Звичайна висота вітрових хвиль — до 4 м, рідше — до 6-7 м. Відзначено випадки, коли штормові вітри піднімали у відкритому океані хвилі висотою 20-30 м і більше.Цунамі — хвилі, утворювані в океані внаслідок сильних підводних землетрусів! Швидкість цунамі — до 800 км/год, висота хвиль біля бе­регів може сягати 15-30 м.

НАЙЖАХЛИВІШЕ ЦУНАМІ В ЯПОНІЇ, 2011 рік


ЦУНАМІ (відео)Океанічні течії — горизонтальні переміщення величезних мас води у певному напрямку і на великі відстані. Причиною течій здебільшого бувають постійні вітри. Розрізняють теплі течії, температура води яких вища від температури оточуючих океанічних вод (Гольфстрім, Куросіо та ін.), і холодні течії — із температурою води, нижчою ніж у океаніч­них водах (Лабрадорська, Бенгельська та ін.).

ТЕЧІЇУ СВІТОВОМУ ОКЕАНІ, відео


ОКЕАНІЧНІ ТЕЧІІ (NASA)Припливи і відпливи — періодичні коливання рівня води в океанах і морях, що спричиняються силами притяжіння Місяця і Сонця. Макси­мальний приплив — 18 м (у затоці Фанді, біля берегів Північної Аме­рики).

ЗАТОКА ФАНДІКРОССВОРД "РУХ ВОДИ У СВІТОВОМУ ОКЕАНІ"
           ЦУНАМІ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ -

             МІФ ЧИ МОЖЛИВА РЕАЛЬНІСТЬ??

  Геологічний розлом під запорізькою греблею АЕС 10-метровим цунамі.
         Вчені вирахували можливий розлом під дамбою ДніпроГЕС, який може призвести до її руйнування. Якщо зруйнується гребля, 10-метрова хвиля змиє ЗАЕС. Про це заявив голова правління Дніпропетровського общинного фонду "Дніпровські пороги" Ігор Шпирка на прес-конференції, повідомляє ТСН.ua
         "За геолого-метеорологічним показниками, з імовірністю в 99% можна стверджувати, що під Запорізької греблею знаходиться геологічний розлом. У 1927 році, коли греблю будували, про це було відомо, але факт природного розлому проігнорували. Зекономили при будівництві на шкоду безпеки об'єкта. Термін експлуатації ДніпроГЕС - 80 років. П'ятирічна перерва в роботі була через війну. Виходить, що в 2012 рік термін експлуатації ДніпроГЕС підходить до кінця. Досить землетрусу в 2,5 бали в радіусі 50 кілометрів, щоб вона розлетілася на друзки. На відстані 40 кілометрів від греблі знаходиться Запорізька АЕС. При такому сумному розвитку подій нам загрожує жахлива катастрофа - станцію змиє водою", - сказав він. 
           Шпирка також зазначив, що українська влада ігнорує проблему безпеки ДніпроГЕС. "Після прес-конференції, проведеної 2 роки тому, на якій я розповів про загрозу безпеці ДніпроГЕС, тодішні керівники Запорізької області нарешті сприйняли мої слова серйозно. А до того як про це написали десятки публікацій, зняли телевізійні сюжети, на нас взагалі не звертали ніякої уваги. Щоправда, далі обговорення проблеми справа не просунулася. Численні листи, відіслані до всіх можливих інстанцій аж до президентського кабінету, не дали нічого, крім банальних відписок. Геологічний розлом під ДніпроГЕС загрожує великою бідою, але і Юлія Тимошенко під час перебування прем'єром, і Віктор Янукович як Президент ігнорують цей факт", - сказав він.      
            Заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера заявив, що біля найбільшої в Україні та Європі Запорізької АЕС не існує сейсмічних станцій, і рівень її сейсмічної небезпеки зараз невідомий. 
            "Щоб правильно визначити, наскільки вона сейсмічно вразлива, потрібно знати рівень сейсмічної небезпеки. А його можна отримати лише на основі спостережень. На жаль, сейсмостанцій в цьому регіоні немає взагалі. До того ж там грунти різної категорії, є ослаблені, а це означає, що наслідки коливань, викликаних однією і тією ж причиною, для таких грунтів можуть бути набагато гірші", - сказав Кендзьора. 
Згідно з результатами опитування Інституту Горшеніна, 70,2% українців побоюються, що на українських АЕС може статися серйозна аварія. З них 41,8% точно побоюються, і 28,4% - скоріше побоюються подібних катастроф. При цьому 8,1% українців зовсім не побоюються подібної загрози, 13,2% - швидше не побоюються. Не змогли відповісти на дане питання 8,5% респондентів. 
Час підриву встановлено - 18 серпня 1941 року з 20:00 до 20:30 греблю Дніпровської державної електричної станції зруйнував 157—й охоронний полк НКВС за наказом Верховного командування СРСР
Як відомо, одного разу греблю ДніпроГЕС вже було зруйновано: 18 серпня 1941 року з 20:00 до 20:30 Дніпровську державну електричну станцію зруйнував 157—й охоронний полк НКВС за наказом Верховного командування СРСР. Тоді від викликаної підривом величезної хвилі загинуло від 75 до 100 тисяч непопереджених мешканців та близько 20 тисяч забутих командуванням і неевакуйованих червоноармійців. 
(За матеріалами http://aratta-ukraine.com).
Завдання для допитливих.

Загадки Світового океану у справах Шеллі Холмс.

Послання у пляшці.

   Шеллі Холмс тихенькою мишкою причаїлася у своєму авто. Її русява голівка з потужним біноклем ледь піднімалася над дошкою приладів. Об’єкт спостереження, нервово озираючись, рухався назустріч невідомому чоловікові. І тут у кишені почав настійно вібрувати телефон. «Як мені всі набридли!» — подумала дівчина і вирішила не реагувати на докучливе лоскотання. але 
абонент виявився впертим фруктом.
— Привіт, ти де? А я на морі,— почувся безжурний голосок приятельки Саші.— Маю порадитись з тобою про одну страшенно важливу справу. Ми хочемо познайомитись із новими хлопцями. але не просто так, а супер-супер романтично. Ідея блискуча! Ми написали листи, міцно закоркували їх у пляшки і доручили хвилям — хай пливуть через атлантику від Британії до Америки. Ну як той дивак Колумб у свій час. Як ти гадаєш, наскільки довго нам чекати на відповідь?
— З Америки, мабуть, вічність. але через кілька років — привіт норвезьким блакитнооким кавалерам,— тихенько прошипіла у слухавку Шеллі.
— Чому так довго? Це не цікаво. І чому норвезьким? — здивовано перепитала Саша.

ЗАПИТАННЯ:
Чому детектив Шеллі Холмс дала саме таку відповідь Саші?


-->

Немає коментарів:

Дописати коментар