Смысл имеет лишь жизнь, прожитая ради других. (А.Эйнштейн)

неділю, 17 лютого 2013 р.

КАНЬЙОН КОЛОЛРАДО, Північна Америка


ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН КОЛОРАДО

                  Вели́кий Каньйо́н або Великий каньйон Колорадо (англ. Grand Canyon) — каньйон, розташований на північному заході американськогоштату Аризона на плато Колорадо, в середній течії річки Колорадо.
Довжина каньйону 446 км, глибина — до 1600 м, ширина на рівні поверхні плато 8 — 25 км, поблизу дна — менше 1 км (на окремих ділянках — до 120 м). У межах каньйону річка Колорадо тече зі швидкістю до 25 км/год. Поверхня плато, яке прорізає каньйон, розташована на висоті від 1525 до 2745 м над рівнем моря.
Для Великого Каньйону характерні своєрідні форми рельєфу — «башти», «бастіони», грандіозні оголення гірських порід. Каньйон утворений у товщі вапняківпісковиків і сланців. Великий Каньйон відносно недавнього походження — трохи більше мільйона років тому. Цей надзвичайно глибокий каньйон зі стрімкими стінами проритий річкою Колорадо. Робота ріки супроводжувалася підйомом плато Колорадо, що підсилювало дію ріки. Хоча каньйон і недавнього походження, скелі, що складають стіни, значно старіші. Геологічні дані свідчать про те, що тривалий час плато перебувало на дні моря.
Рослинність у каньйоні складається, переважно, з пустельних рослин, таких як агави та іспанський байонет. Тут водяться пумиолені,орли. У каньйоні дуже спекотно влітку, а взимку іноді бувають заморозки.
Частина каньйону та його околиць входить до складу національного парку Ґранд-Каньйон.
Щороку Великий Каньйон забирає життя кількох необережних туристів, які відправляються в «останню 12-секундну подорож».
(Матеріал взяти із ВІКІПЕДІЇ)

ВІДЕО "ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН, США"3 D, КАНЬЙОН КОЛОРАДО


-->

Немає коментарів:

Дописати коментар